KONST / Litografier / Färglitografier 17422093
nr 1742 2093
Birgitta Watz
(f. 1937), Sverige
Färglitografier, 3 st, Signerade, Numrerade Ea & Hc, daterade 1998-2001, oramade lösa blad, "Jordgubbskompott & Rosmarinblomman" + elefanter. Färglitografi. Bladets mått: 32x47 - 35x59 cm
Birgitta Watz, svensk konstnär, formgivare och keramiker född 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 24 november 2025
kl 18:25:25
23/11 15:14:48
Birgitta Watz
Läs mer om Birgitta Watz